Het Internationaal Comité voor de Mensenrechten voor Afrika en het Comité voor Afrikaanse Aangelegenheden hebben een verklaring uitgegeven waarin ze de onmenselijke behandeling veroordelen die de Rwandese regering geeft aan Victoire Ingabire Umuhoza.
De balie van de stad New York dringt er bij de Rwandese regering op aan om:
*De onmenselijke behandeling van mevrouw Umuhoza te staken, in overeenstemming met artikel 14 van de Rwandese Grondwet dat een humane behandeling garandeert.
*Mevrouw Umuhoza toe te staan het land te verlaten en terug te keren naar Nederland, in overeenstemming met haar grondwettelijke recht op bewegingsvrijheid krachtens artikel 53 van de Rwandese grondwet.
*Verwijdering van de onterechte veroordeling van mevrouw Umuhoza om haar burgerlijke en politieke rechten te herstellen.
Als er niet onmiddellijk actie wordt ondernomen, vormen de voortdurende schendingen door de Rwandese regering een ernstige bedreiging voor de rechtsstaat en haar verplichtingen onder de internationale wetgeving voor de rechten van de mens.
International Human Rights Committee Suchitra Vijayan, Chair African Affairs Committee Melissa M. Verpile, Chair